flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За липень 2020 року

Інформація про результати розгляду справ про порушення правил карантину в період з 13 по 17 липня 2020 року

У період з 13 по 17 липня 2020 року Підволочиський районний суд розглянув дві справи про адміністративне правопорушення за  статтею        44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) -  про порушення правил щодо карантину людей.

Протокол про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП було складено щодо громадянина  М.  про порушення  правил карантину людей та санітарно-гігієнічних правилах у магазині, що в  с. Мовчанівка Підволочиського району.

Ще один протокол складено щодо громадянки Н. за порушення правил карантину у магазині, що в с. Кам`янки Підволочиського району.

Згідно з протоколами про адміністративні правопорушення ці особи не організували  у магазинах місць обробки рук антисептиками, централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, а також дотримання працівниками магазину маскового режиму.

Громадяни М. та Н. в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, не визнали та пояснили, що в магазинах розміщено місця для знезараження рук відвідувачів антисептиком, розміщено урну для збору використаних засобів індивідуального захисту, зобов’язано працівників магазину дотримуватись маскового режиму, не допускати в приміщення магазину покупців без засобів індивідуального захисту; вживаються заходи щодо дотримання покупцями соціальної дистанції. Просили адміністративні справи щодо них закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Суд встановив, що в протоколах про адміністративні правопорушення поліцейський не конкретизував, вимоги  яких саме нормативно-правових актів було порушено; не зазначив чи є особи, щодо яких складено протоколи, фізичними особами-підприємцями чи посадовими (службовими) особами відповідного підприємства. Із доданих до протоколів фото-таблиць неможливо встановити факт порушення санітарно-гігієнічних норм, скільки на фотографіях зображено лише прилавки та підлогу; жодну з поданих на підтвердження правопорушення копій документів не завірено належним чином. Пояснення свідків суд оцінив критично, оскільки ці свідки на час складання протоколу були включені у склад комісії, яка і здійснювала профілактичні заходи.

З огляду на ці обставини, суд закрив провадження у справах у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Ще чотири протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 44-3 КУпАП суд повернув до Підволочиського відділення поліції для належного оформлення.