flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Набув чинності ЗУ № 1022-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році"

18 березня 2016, 12:50

 18 березня набув чинності Закон України № 1022-VIII від 15.03.2016 р."Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році".

Законом внесено зміни, зокрема, до статті 366-1 Кримінального кодексу України, згідно якої тепер «подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації - караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».
Кримінальна відповідальність за цією статтею настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 мінімальних заробітних плат.
 
У разі, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 мінімальних заробітних плат, настає адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає накладення стягнення у виді штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Внесено зміни до ЗУ «Про запобігання корупції»:  у 2016 році службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов’язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом (електронне декларування), протягом 60 календарних днів після початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Про початок роботи системи приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
До початку роботи системи суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".