Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗУ від 17 травня 2017 року № 2037-VIII, який набрав чинності 08.07.2017 р., внесено зміни до Сімейного кодексу України стосовно аліментів на дитину.
У Сімейному кодексі України встановлюється, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання. (Ст. 179 Сімейноко кодексу).
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів (ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу).
Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу). Попередня редакція статті передбачала мінімальний розмір аліментів на одну дитину – 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч. 5 ст. 183, ч. 3 ст. 184 Сімейного кодексу тепер той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:
- на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину,
або
- у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
(Судовий наказ є особливою формою судового рішення; видається без виклику сторін, без проведення судового засідання на основі поданої письмової заяви та доданих для підтвердження вимог заявника доказів.)
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/page4
Із зразками заяв про видачу судового наказу про стягнення аліментів, позовної заяви про стягнення зліментів можна ознайомитись у розділі ГРОМАДЯНАМ - ЗРАЗКИ ПОЗОВНИХ ЗАЯВ або за посиланням: http://pv.te.court.gov.ua/sud1912/gromadyanam/zrazky_pozovnych_zajav111/